Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PS3 2504 nie wstaje po sciągnięciu IHS-ów
Kupiłem jakiś czas temu używaną konsolę. Od początku dość głośno chodziła i temperatury w niektórych grach przekraczały 80 stopni. Rozkręciłęm wyminiełm pasty na IHS-ach ale to tylko trochę pomogło. Jakiś czas tak używałem stawiajać ją na podwyższeniu.Dzisiaj ściągnąłem IHS-y. RSX odpadł dość łatwo (podgrzany i podwantowany opierając się na CELL). CELL udało się chyba bez uszkodzeń ściągnąć nożykiem modelarskim, niestety przy czyszczeniu tego silikonu chyba delikatnie rysnąłem górną powirzchnię (wydaje mi się niegorźne). Pozmarowałem rdzenie Coollaboratory Liquid Ultra (ciekły metal) bardzo ostrożnie olejając taśmą wszystko dokoła. Na cell-u zrobiłem 4 kropki silikonu na rogach, na pamięciach RSX-a pasta. Założyłem posmarowałem IHS-y, zmontowałem. Niestety konsola normalnie pika, wentylator rusza, kontrolka dysku mruga kilka razy i tyle. Brak obrazu, brak reakcji na pady. Resetowanie (trzymam przycisk do 4 piknięcić i wyłączenie, potem drugi raz do powójnego) nie pomaga.... Konsola reaguje też na guzik od napędu (pika).Na czego uszkodzenie to może wskazywać? Rozkręciłem jeszcze razy, popatrzyłem pod IHS od RSX-a bo tam są konsendatory obok rdzenia, ale liquid jest tylko na rdzeniu. Wczyściłem wszystko z jakiś pozostałości pasty (ale podobno nie przewodzą). Zmontowałem jeszcze raz - bez zmian.Stawiam, że może naprężenie przy ściąganiu z RSX-a uszkodziło luty lub ta ryska na cell-u....? Ale czy konsola nie powinna mieć inny oznak niedziałania przy uszkodzeniu RSX/CELL?
Reply
Witaj Uśmiech Na dzień dobry do przelutowania jest procesor RSX. Jak nie ruszy to jeszcze CELL. Wrzuć zdjęcia płyty głównej i pokaż jak obecnie wygląda owa rysa na CELL.
Reply
A Cell można wymieniać? Bo czytałem, że się nie da bo jest sparowany?Druga sprawa czy po przelutowaniu przyklejacie IHS-y? Zależałoby mi aby nie były przyklejone bo z doświadczenia wiem, że te pasty i tak po jakimś czasie trzeba wymienić.Co do zdjęć to chyba ją po prostu do Was wyślę...
Reply
Cell jest oczywiście wymienny UśmiechIHS'y kleiliśmy kilka lat temu. Od dłuższego czasu tego nie robimy.Jak coś to nasza www i wypełniaj zlecenie naprawy.
Reply
Konsola doszła UśmiechUkład GPU zdemontowany i okazało się iż jeden pad jest wyrwany (efekt naprężenia).Zrekonstruowałem połączenie, montaż RSX i konsola śmiga. Obecnie trwają testy.W załączniku zdjęcie ukazujące płytę po demontważu RSX.Dodatkowo mogę powiedzieć że miałeś MEGA farta podczas usuwania IHS z CELL.O włos od śmierci był IHS. Zdjęcie robione mikroskopem w powiększeniu x40.

Attached Files
.jpg   2_GPU.jpg (Size: 178.08 KB / Downloads: 26)
.jpg   1_CELL.jpg (Size: 92.22 KB / Downloads: 27)
Reply
Czyli ogólnie z RSX-em miałem pecha? A ta rysa na cell zrobiłem chyba po ściągnięciu bo myślałem, że jak lekko przejadę nożykiem bo zejdzie tylko silikon.... Ciekły metal nie sprawiał problemów? Jeśli wszystko będzie ok można się załapać na dodatkowy układ chłodzenia bo chciałem go spróbować kiedyś wyszlifować (jest bardzo chropowaty)? A i byłbym wdzięczny za wymianę śrubki od dysku bo ktoś ją przedemną zajechał delikatnie mówiąc....Rozumiem, że soft został po staremu?
Reply
Problemem był RSX i wyrwane pole lutownicze pod nim.Ciekły metal usunięto i nałożono Zalmana STG-2 na rdzenie.Modyfikacja chłodzenia w tym modelu moim zdaniem nie ma sensu.Najważniejsze aby pasty na rdzeniach CELL/RSX były raz na 2-3 lata wymienione i sprzęt będzie pracował kulturalnie.Koszt za lutowanie BGA + regeneracja zerwanego pola BGA to 200 zł brutto + wysyłka.
Reply
Z układem chłodzenie to bardziej dla zabawy w Modding niż jakieś konkretne usprawnienie dla wydłużenia życia konsoli.
Reply
Ano racja, Jak jest czas i możliwości to można się bawić UśmiechPaczka dzisiaj poleciała za pośrednictwem DPD.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)