Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dualshock 4 - brak ładowania
Pytanie 
Dostałem kontroler dualshock 4, który nie ładuje baterii.Po podłączeniu go za pomocą zasilacza stabilizowanego ustawionego na 5V pobiera ok 50mA w spoczynku i ok 70 mA po włączeniu.Brak napięcia na zaciskach baterii.Układ zarządzania energią w kontrolerze dualshock 4 to: BD9200Brak danych technicznych na jego temat.Ma ktoś jakiś pomysł?Poglądowe foto (dodaje narazie w full rozmiarze) :
Reply
Bateria jest bezpośrednio podłączona do PMIC? Jak tak - pewnie ubity (zapewne tranzystor wewnątrz), jeśli są jakieś tranzystory po drodze, musisz zmierzyć i sprawdzić czy nie ubite, chyba nic mądrzejszego z tego nie będzie. Jest jeszcze jedna sprawa, kontroler może nie ruszyć ładowania bez baterii, lub gdy jest uszkodzona i/lub w przypadku nie oryginalnej baterii, kontrolery potrafią mierzyć opór wewnętrzny baterii i rozpoznawać czy jest podłączona i czy jest "oryginalna" I jeszcze jedna sprawa - ogniwo na 99% ma elektronikę wewnątrz (PCM) zapobiegającą przeładowaniu, jak i nadmiernemu rozładowaniu (ogniwa przeładowane potrafią eksplodować, nadmiernie wyładowane umierają) Może uwalona elektronika w baterii? Jakieś napięcie bateria pokazuje?
Reply
Tak - bateria jest podłączona bezpośrednio. Też stawiam na ubity układ.Podepnę baterie z DS3 (pad od PS3) i sprawdzę czy to coś da Uśmiech
Reply
I jak Panie, podmieniałeś baterię?
Reply
Tytuł wątku wprowadza w błąd, gdyż pad DS nie dość że nie ładuje baterii to również nie działa po USB. Brak możliwości synchronizacji po kablu. Przed chwilą dostałem takiego samego pada do PS4 do naprawy. Objawy: Pad rozładowany do zera, nie reaguje na PS Button. Po podłączeniu do USB i wciśnięciu PS Button zapala się na chwilę light bar na biało i mruga co chwile. Na ślepo (zgodnie z tym tematem) wymieniłem układ BD9200 ze sprawnego pada do tego uszkodzonego i oczywiście nic to nie dało. Sprzęt zachowuje się dokładnie tak samo. Mało tego, układ BD9200 z tego uszkodzonego wstawiłem do mojego sprawnego i wszystko poprawnie gada. Reasumując, usterka nie leży po stronie BD9200. Jak znajdę co i jak to dam znać Uśmiech
Reply
Udało się znaleźć problem ?Mam podobny problem, na wyjściu do baterii nie ma ładowania (waha sie 0,4V do 2,0V bez baterii, na innym sprawnym padzie 4.0V) Pad działa na naładowanej baterii, taśma i płytka z wtykiem sprawne bo testowane kombinacje od innych padów.
Reply
Napisz jaki masz model elektroniki pada? Chodzi mi o oznaczenie płytki.
Reply
Napisz jaki masz model elektroniki pada? Chodzi mi o oznaczenie płytki.[/quote]JDM-001 i z testowanych kombinacji też.  Jedynie kolorem się różnią(zielona i niebieska), ale z tego co czytam to tylko kolor.
Reply
Napisz jeszcze czy po podłączeniu tego pada do PC lightbar zapala się na kolor pomarańczowy?
Reply
nie zapala, przed chwilą jeszcze raz zacząłem testować i konsola w żaden sposób nie łączy się z tym padem, cały czas miga na bialo
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)