Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X360 S 4GB - NAND
WitamJestem tu nowy więc cześć wszystkim.Nie zajmuję się zawodowo naprawą konsol, ale jakoś ostatnio mnie naleciało na zabawę więc i wróciłem do tego na chwilę - w zasadzie dzięki koledze iraslbn.Historia.Kupiłem uszkodzonego Slima 4GB - podobno jakiś serwis stwierdził że konsola ma uszkodzony NAND. Mniejsza o to, na fotkach poniżej widać że serwis mieścił się chyba w stodole, a przy naprawie używał motta "w Xboxie bez młota, to h...j nie robota" OczkoMniejsza o to.Konsola przyjechała, podłączyłem kablotekę i włączam - konsola dźwięki wydaje, włącza się, ale nie uruchamia. Ok powiedzmy że uszkodzony ten NAND.Rozbieram, oglądam (jest to chyba CORONA V2 bez POST), widzę porytą płytę przy mocowaniach radiatora - naprawiam, mierze itd jest OK - konsola nie wstaje nadal.Kupuje co potrzeba do zgrania NAND i zrobienia RGH - wydobędę klucz - odbuduję NAND.Montuje R/W KIT, zgrywam NAND, robię RGH - wgrywam ECC - włączam odpala XELL - mam klucze - buduję NAND pod RGH - wgrywam iiii... ciemność, odpala tylko XELL (EJECT) nic więcej.Buduję RETAIL NAND (SMC.bin z innego dawcy, a nawet kilku)Odpalam - ciemność.Jakieś pomysły?Myślałem żeby wywalić eMMC i wstawić NAND 16MB z innej płyty - mam płytę z XENONA ubitą. Nie boję się przelutowywać elementów bo ogólnie elektroniką zajmuje się od lat - produkuję również, sprzęt do tego mam - tylko potrzebuję dokładnie wiedzieć co wywalić, co wrzucić i czy to ma sens.EDIT:Mierzyłem napięcia na MOSFEtach przy CPU i wg rozpiski którą znalazłem w sieci, - powinno być 1.2V - u mnie jest 1,11V. inne typu 3,3V 5V trzymają równo.
Reply
Miałem podobny przypadek, konsola startowała do xella. FSD już niestety nie ruszał, z wstępnych oględzin wynika że uszkodzony procek gpu.... jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi ale tak na 99 % to wina procka.Zmienić na 16 mb nand można spróbować choć tu dałbym 1 % ale zawsze jakaś nadzieja jest, że wstanie.AniołPoprawiłbym ścieżki z tego zdjęcia pociągnął kynar nphttp://i.imgur.com/cZ0vZNp.jpg
Reply
Dostałem kiedyś do zrobienia konsole która zachowywała się podobnie: Xell działał natomiast retail image bądź glitch image nie ruszały. Badając temat doszedłem do wniosku że uszkodzony jest EDRAM na układzie XCGPU ponieważ Xell z niego nie korzysta Uśmiech Narazie nie zmieniaj kości na 16 MB ponieważ po pierwsze jest to sporo roboty a po drugie jeśli coś znowu nie zadziała to nie będziesz pewny gdzie jest przyczyna (może wsad a może połączenie z nand ) Oczko Proponuje abyś na podstawie odczytanego nandu wygenerował jeszcze raz retailowe jądro systemu, wgrał do konsoli, odłączył układ i spróbował uruchomić normalnie konsole. Najlepiej użyj do tego programu Xebuild_GUI. Program ten ogólnie nie obsługuje CORON 4GB, ale da się to zrobić. Jeśli będziesz miał z tym problem to pisz w tym temacie lub podeślij mi na PW plik z dumpem oraz plik Fuses.txt Daj znać jak zachowuje się wyjście optyczne: zapala się?
Reply
Dzięki za informacje. Więc tak, wyjście optyczne nie włącza się. Retaila budowałem j-Runnerem ale wiem sam, że on potrafi źle wygenerować NAND. Pliki podeślę na PW. Irek, ścieżki mierzyłem i te z przytoczonej przez Ciebie fotki są na 100% OK.
Reply
Na PW wysłałem Ci nand do twojej konsoli. Wgraj odłącz układ (w SLIM wystarczy odlutować VCC) i napisz czy to coś pomogło Uśmiech
Reply
Dzięki Bzyku Wgrałem i niestety ten sam efekt. Zrobiłem z tego RETAILa też NAND pod RGH i to samo, tylko XELL. Co do wyjścia optycznego, napięcie na środkowej nodze (w większości znanych mi modułów ta noga to VCC) jest - 5V. Na Vin - brak napięcia.
Reply
Odpaliłem LIVE CD starego Gentoo LiveCD BETA v2 robionego pod XENONA i ładuje się pięknie, no i oczywiście działa, tylko co to daje? Jakaś diagnostyka jest możliwa z tego poziomu? Kiedyś używałem tego Linuxa z iFlash do wgrania NANDu do walniętej konsoli która miała Xellousa, a ten nie dawał możliwości update-u NAND z jego poziomu.
Reply
@MotherTeresa linux uruchomiony do pamięci, spróbuj:grep MemTotal /proc/meminfogrep "model name" /proc/cpuinfo
Reply
W takim razie lutowałbym NAND.W załączniku foto z którego ja korzystałem przy zmianie NAND z 4GB na 16MB.

Attached Files
.jpg   4to16-513x340.jpg (Size: 87.22 KB / Downloads: 19)
Reply
OK. Jak tylko znajdę czas (być może dopiero przyszły tydzień), przerzucę NAND i dam znać co i jak.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)