• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MD-5, czyli sprawdzanie sum kontrolnych - WAŻNE!
W tym poradniku przedstawię w kilku krokach w jaki sposób sprawdzić sumę kontrolną danego pliku.Zapewne ktoś zapyta "Po co mi to ?"A ja mu wówczas odpowiem "Po to abyśmy mieli 100% pewność iż pobrany plik z internetu to faktycznie ten którego potrzebujemy użyć".Nie ma możliwości aby przytrafił się inny inny plik i miał taką samą sumę kontrolną. Daje nam to gwarancję poprawności.Do rzeczy,Potrzebne :1. Program HXD do pobrania stąd : 2. Komputer klasy PC z Windows XP, Vista, 7, 8Program należy w pierwszej kolejności zainstalować na HDD PC. Uruchamiamy plik HxD_PL_Setup.exe i postępujemy zgodnie ze wskazówkami na ekranie.Czas na główną cześć czyli co gdzie i jak ?Za przykład posłuży nam plik z CFW Rogero 4.46 V1.01Zaczynamy :1. Uruchamiamy program HxD2. Odnajdujemy w folderze plik który chcemy sprawdzić3. Musimy przeciągnąć za pomocą myszki plik do okna programu HxD (znana funkcja Drag & Drop )4. Zakłada Analizy -> Sumy kontrolne...5. Przewijamy na sam dół i wybieramy MD-56. Czekamy parę sekund na obliczenie sumy i naszym oczom ukaże się wynikZa pomocą tego darmowego programu możemy ustrzec swój PC/konsolę od instalacji niepowołanego oprogramowania.Na naszym forum zawsze będziemy dołączali do statystyk plików sumę kontrolę MD-5, dzięki temu masz pewność iż plik jest w 100% prawidłowyUWAGA!Zgodnie z ustawą Dz.U.1994 Nr 24 poz.83 o prawie autorskim i prawach pokrewnych zabraniam kategorycznie na kopiowanie w/w poradnika bez mojej pisemnej zgody. Każda próba kopiowania, udostępniania zakończy się skierowaniem sprawy do odpowiedniego organu rządowego.
SERWIS I NAPRAWA ELEKTRONIKI: APPLE, PS3, PS4, XOne i inne! DOWNGRADE do OFW 3.55Kielce ul. Duża 10tel. 795 666 333
  Reply
Ja jak instalowałem Rogero 4.40 to nawet tego nie sprawdzałem....no ale wiedziałem ze mam z pewnego żródła
  Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)